Вас вітає українська православна церковна бібліотека! Тут є богослужбова література, літургія українською мовою, ноти, Святе Письмо та багато іншого. Тексти, які знадобляться для парафій, що перейшли до Православної Церкви України.

УВАГА! Через значне засилля спам-ботів зареєстровані користувачі повинні пройти модерацію, щоб мати змогу писати повідомлення на форумі. Аби переконатися, що Ви дійсно людина, найкраще вказуйте свій логін українськими літерами, а в полі "Підпис" напишіть кілька змістовних фраз українською мовою. У полі "Звідки" можете вказати назву населеного пункту або області українською.

Початок роботи сайту

Відповісти
Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 92
З нами з: 02 лютого 2019, 17:04

Початок роботи сайту

Повідомлення admin » 02 лютого 2019, 17:04

Вітаємо в українській церковній бібліотеці!

Проект було започатковано 26 листопада 2017 року. Він був створений під натхненням інших іншомовних, здебільшого православних сайтів. Автори довгий час шукали україномовну церковну літературу по всьому Інтернету, коли врешті зрозуміли, що бракує централізованого майданчика для обміну духовними аудіо, відео та друкованими матеріалами українською мовою, де все можна знайти в одному місці, а також висловити свої прохання й пропозиції, обговорити існуючі матеріали.

Сайт існував у дещо іншому вигляді більше року. Проте події 2018-2019 років змінили все. Після утворення Православної Церкви України 15 грудня 2018 р. й отримання нею томосу про автокефалію 6 січня 2019 р. багато парафій Московського Патріархату почали переходити до ПЦУ. Постало питання зміни богослужбової мови на українську. Але ж де шукати книги? Ми розуміємо, що не кожна парафія може дозволити собі купити одразу всі необхідні богослужбові книги українською мовою.

Тому 2 лютого 2019 р. було прийнято рішення спростити структуру даного сайту, зробити його максимально зручним у користуванні. Кожна парафія може поділитися своїми україномовними матеріалами та нотами для парафій, які щойно перейшли до ПЦУ. Звісно, церковнослов’янську мову ніхто не забороняє. Вона - давня прамати української мови, якою молилися наші предки тисячу років тому. Однак у повсякденному житті нею вже ніхто не користується, більшість людей її просто не розуміє, особливо якщо до церкви приходить молодь. Тож набагато приємніше не просто стояти у церкві, а й розуміти суть богослужіння.

Відповісти

Повернутись до “Новини сайту”