Сторінка 1 з 1

Початок роботи сайту

Додано: 02 лютого 2019, 17:04
admin
Вітаємо в українській церковній бібліотеці!

Проект було започатковано 26 листопада 2017 року. Він був створений під натхненням інших іншомовних, здебільшого православних сайтів. Автори довгий час шукали україномовну церковну літературу по всьому Інтернету, коли врешті зрозуміли, що бракує централізованого майданчика для обміну духовними аудіо, відео та друкованими матеріалами українською мовою, де все можна знайти в одному місці, а також висловити свої прохання й пропозиції, обговорити існуючі матеріали.

Сайт існував у дещо іншому вигляді більше року. Проте події 2018-2019 років змінили все. Після утворення Православної Церкви України 15 грудня 2018 р. й отримання нею томосу про автокефалію 6 січня 2019 р. багато парафій Московського Патріархату почали переходити до ПЦУ. Постало питання зміни богослужбової мови на українську. Але ж де шукати книги? Ми розуміємо, що не кожна парафія може дозволити собі купити одразу всі необхідні богослужбові книги українською мовою.

Тому 2 лютого 2019 р. було прийнято рішення спростити структуру даного сайту, зробити його максимально зручним у користуванні. Кожна парафія може поділитися своїми україномовними матеріалами та нотами для парафій, які щойно перейшли до ПЦУ. Звісно, церковнослов’янську мову ніхто не забороняє. Вона - давня прамати української мови, якою молилися наші предки тисячу років тому. Однак у повсякденному житті нею вже ніхто не користується, більшість людей її просто не розуміє, особливо якщо до церкви приходить молодь. Тож набагато приємніше не просто стояти у церкві, а й розуміти суть богослужіння.