Вас вітає українська православна церковна бібліотека! Тут є богослужбова література, літургія українською мовою, ноти, Святе Письмо та багато іншого. Тексти, які знадобляться для парафій, що перейшли до Православної Церкви України.

УВАГА! Через значне засилля спам-ботів зареєстровані користувачі повинні пройти модерацію, щоб мати змогу писати повідомлення на форумі. Аби переконатися, що Ви дійсно людина, найкраще вказуйте свій логін українськими літерами, а в полі "Підпис" напишіть кілька змістовних фраз українською мовою. У полі "Звідки" можете вказати назву населеного пункту або області українською.

Перша літургія у ставропігії Вселенського патріархату в Андріївській церкві у Києві (13.12.2018)

Відповісти
Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 85
З нами з: 02 лютого 2019, 17:04

Перша літургія у ставропігії Вселенського патріархату в Андріївській церкві у Києві (13.12.2018)

Повідомлення admin » 20 лютого 2019, 19:27У жовтні 2018 р. президент Петро Порошенко вніс подання до Верховної Ради щодо передачі храму святого Андрія в Києві у користування представників Вселенського патріархату. 18 жовтня депутати підтримали цей законопроект, 7 листопада президент підписав закон. Наприкінці листопада уряд оформив акт передачі приміщень Андріївської церкви у користування Вселенського патріархату.
Андріївська церква є частиною Національного заповідника "Софія Київська". До передання Вселенській патріархії там служили представники колишньої Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

На першу архієрейську літургію у ставропігії Вселенського патріархату в Андріївській церкві у Києві вранці 13 грудня 2018 р. (день святого апостола Андрія Первозваного) прийшло кілька десятків людей. Літургія розпочалася близько 9:30 на чолі з екзархами Вселенського патріархату. На початок богослужіння попри снігопад зібралося більше 50 осіб, більшість із яких журналісти.
Напередодні деякі журналісти повідомляли, що прості миряни не зможуть потрапити на літургію – але це виявилось не так.
"Церква була переповнена, не зайти. Правда, багато журналістів і камер. Але до причастя і хреста була велика черга, народ підспівував... Церква в риштуваннях, мало місця", – кажуть очевидці.
Серед присутніх були керівник Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська, радник президента України Ростислав Павленко, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.
Служба проводилась трьома мовами: українською, церковнослов’янською та грецькою. Літургію очолювали два повірених Вселенського патріархату – Іларіон та Даниїл.
На службі був і спеціальний повірений Вселенського патріарха – митрополит Еммануїл Галльський. Саме він потім очолив Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня 2018 р., на якому об’єдналися православні церкви України.
"Чудовий хор. Божественні голоси", – відзначили ті, хто потрапив на літургію.
Оскільки ще триває реставрація Андріївської церкви, частина стін та іконостас покриті захисними завісами та риштуванням.

Джерело

Відповісти

Повернутись до “Відеозаписи з богослужінь”