Вас вітає українська православна церковна бібліотека! Тут є богослужбова література, літургія українською мовою, ноти, Святе Письмо та багато іншого. Тексти, які знадобляться для парафій, що перейшли до Православної Церкви України.

УВАГА! Через значне засилля спам-ботів зареєстровані користувачі повинні пройти модерацію, щоб мати змогу писати повідомлення на форумі. Аби переконатися, що Ви дійсно людина, найкраще вказуйте свій логін українськими літерами, а в полі "Підпис" напишіть кілька змістовних фраз українською мовою. У полі "Звідки" можете вказати назву населеного пункту або області українською.

Як Українська Церква боролась за автокефалію на початку ХХ ст.

Відповісти
Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 90
З нами з: 02 лютого 2019, 17:04

Як Українська Церква боролась за автокефалію на початку ХХ ст.

Повідомлення admin » 04 лютого 2019, 13:30

Грудень 1917 року, Київ. Після проголошення Центральною Радою автономії України, свободи від Росії починає домагатися і Церква. Створено Всеукраїнську православну церковну раду, так звану ВПЦР. До неї входять єпископи, священики та провідні миряни. На перших засіданнях лунає ідея апеляції до Константинопольського патріарха з проханням переглянути акт 1686 року про передачу Київської митрополії Москві. Утім часу на юридичні церковні тонкощі не було. Більшовицька Росія почала війну проти України. У січні 1918 року Центральна Рада проголошує незалежність України. За кілька днів до цього на Всеукраїнському церковному соборі проголошено незалежність церковну.


Відповісти

Повернутись до “Документальні фільми та телепередачі”