Вас вітає українська православна церковна бібліотека! Тут є богослужбова література, літургія українською мовою, ноти, Святе Письмо та багато іншого. Тексти, які знадобляться для парафій, що перейшли до Православної Церкви України.

Олександрійська Православна Церква визнала ПЦУ (8.11.2019)

Відповісти
swift
Повідомлень: 57
З нами з: 04 лютого 2019, 15:28

Олександрійська Православна Церква визнала ПЦУ (8.11.2019)

Повідомлення swift » 16 листопада 2019, 14:37

Найстаріший після Вселенського Патріархату Олександрійський Патріархат офіційно визнав Православну Церкву України - патріарх Феодор ІІ пом'янув митрополита Київського Епіфанія.

Як повідомляють авторитетні грецькі православні видання Orthodoxia та Romfea, патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ пом'янув митрополита Епіфанія під час літургії в Каїрі. Цю інформацію також підтверджують джерела ВВС News Україна у Вселенському патріархаті.

Згодом з'явилось повідомлення про офіційне визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ.

Олександрійський Патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя, який надав томос), який почав євхаристійне (церковне) спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля. Олександрійський патріархат займає друге місце у диптиху православних церков світу.

Чому це важливо

Визнання Олександрійським Патріархатом ПЦУ стане потужним сигналом для всього православного світу. Адже багато інших помісних церков уже заявляли, що будуть визначатися щодо свого ставлення до Православної Церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський.

Це визнання відбулося після подібного кроку Елладської (Грецької) православної церкви, яка також розпочала євхаристійне спілкування з автокефальною Православною Церквою України. Елладська Церква займає 11-те місце у диптиху православних церков світу, але вона не є патріархатом.

Релігійні експерти вказують, що Олександрійський Патріархат частково залежний від Греції, а тому його рішення слідом за Грецькою церквою є досить логічним.

Подібного кроку також можна очікувати від Єрусалимського патріархату.

Серед автокефальних церков, які можуть у найближчому майбутньому визнати ПЦУ, також називають Кіпрську, Румунську та Грузинську.

Із визнанням ПЦУ іншими помісними церквами зростатиме і її вплив в Україні, що може позначитись на переходах до неї парафій від УПЦ Московського патріархату.

Джерело: BBC

alexandrian_patriarch.jpg
+ Феодор, милістю Божою Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки

Номер протоколу 115/2019

Високопреосвященним і преосвященним Архієреям нашого Святійшого Апостольського Престолу Святого Марка

Возлюблені святі Архієреї,

Після всього того, що з позитивним результатом ми обговорили і особисто з кожним з вас, і після зрілого обміркування і численних молитов, закликавши натхнення Утішителя Святого Духа, і піклуючись про єдність Православної Церкви, ми прийшли до рішення визнати Автокефалію Православної Церкви України і її Предстоятеля Блаженнішого к.к. Епіфанія, бо прийшов час.

+ Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II

У великому граді Олександрії
8 листопада 2019

Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 69
З нами з: 02 лютого 2019, 17:04

Повідомлення admin » 16 листопада 2019, 15:04

Додав фото та український переклад Головного Секретаріату Патріархії Олександрії і всієї Африки про визнання ПЦУ.

Відповісти

Повернутись до “Статті та інтерв’ю”