Вас вітає українська православна церковна бібліотека! Тут є богослужбова література, літургія українською мовою, ноти, Святе Письмо та багато іншого. Тексти, які знадобляться для парафій, що перейшли до Православної Церкви України.

УВАГА! Через значне засилля спам-ботів зареєстровані користувачі повинні пройти модерацію, щоб мати змогу писати повідомлення на форумі. Аби переконатися, що Ви дійсно людина, найкраще вказуйте свій логін українськими літерами, а в полі "Підпис" напишіть кілька змістовних фраз українською мовою. У полі "Звідки" можете вказати назву населеного пункту або області українською.

Майбутній циклічний колайдер

Відповісти
swift
Повідомлень: 71
З нами з: 04 лютого 2019, 15:28

Майбутній циклічний колайдер

Повідомлення swift » 10 квітня 2019, 20:02

Як вам таке?

Науковці хочуть збудувати колайдер, учетверо більший за Великий адронний

Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН) опублікувала свої ідеї щодо наступника Великого адронного колайдера, який коштуватиме 25,7 мільярда доларів і фігурує під робочою назвою Future Circular Collider, або Майбутній циклічний колайдер (МЦК).

Досліднцький центр фізики елементарних частинок у Женеві пропонує побудувати прискорювач, який майже в чотири рази довший і в десять разів потужніший за той, що існує нині. Центр планує вже до 2050 року мати новий колайдер й вести пошук нових субатомних частинок.

Критики ідеї стверджують, що ці гроші можна витратити на нагальніші галузі досліджень, такі як боротьба зі зміною клімату. Але генеральна директорка ЦЕРН, професор Фабіола Джанотті вважає проект будівництва нового колайдера "визначним досягненням". "Проект показує величезний потенціал МЦК у поглибленні наших знань з основ фізики та розвитку багатьох технологій, які матимуть широкий вплив на суспільство", - сказала вона.

Свої плани ЦЕРН представив в концептуальному проектному звіті. Тепер цей проект розгляне міжнародна група фізиків, які готують нову європейську стратегію щодо фізики частинок на період з 2020 року. Професор Джон Баттерворт з Університетського коледжу Лондона є одним з тих, хто розробляє цю стратегію. Він розповів, що хоча він не визначився остаточно, але вважає пропозицію ЦЕРН привабливою.

Що передбачає план

План передбачає будівництво майже 100-кілометрового кільця, яке буде майже в десять разів потужнішим за Великий адронний колайдер.

Для колайдера хочуть прорити новий тунель під ЦЕРН у Швейцарії, а потім встановити у ньому кільце. У цьому кільці вчені планують зіштовхувати електрони з позитивно зарядженими позитронами.

Другий етап передбачатиме встановлення більшого кільця. У ньому планують зіштовхувати ядра атомів свинцю (великі адрони) з електронами.

Етапи 1 і 2 закладуть підґрунтя для останнього етапу - зіткнення ядер (великих адронів).

Нові відкриття

Фізики сподіваються, що такі зіткнення на безпрецедентно високих енергіях розкриють нове царство частинок, які складають матерію Всесвіту. Вони вважають, що наразі наука змогла відкрити тільки субатомні частинки, які грають лише посередницьку роль для сил природи.

Сучасна теорія субатомної фізики, яка має назву Стандартна модель, стала одним з великих тріумфів науки ХХ століття. Вона чітко пояснює поведінку матерії та сил через взаємодію сімейства з 17-ти частинок. Останню з них - бозон Гіггза - відкрили за допомогою Великого адронного колайдера у 2012 році.

Але спостереження астрономів показали, що Всесвіт більш складний, ніж його пояснює Стандартна модель. Галактики обертаються швидше, ніж мали б, і розширення Всесвіту прискорюється, а не сповільнюється. Крім того, Стандартна модель не може пояснити гравітацію. Тому вчені вважають, що мають існувати ще не виявлені частинки. Відкриття їх дало б фізикам можливість шукати Теорію всього, яка б пояснила усі сили природи. Крім того, така теорія об'єднає два стовпи, на які спирається сучасна фізика: загальна теорія відносності та квантова механіка.

Коли фізики вперше запропонували побудувати Великий адронний колайдер, вони думали, що якщо Стандартна модель виявиться правильною, то він допоможе виявити бозон Гіггза. Вони сподівалися, що також зможуть відкрити частинки поза Стандартною моделлю. Поки що це не вдалося зробити.

Складність проекту ще більшого колайдера полягає в тому, що ніхто не знає, які енергії будуть потрібні, аби зіштовхнути ядра і відкрити загадкові надчастинки, які є ключем до нового розуміння Всесвіту. ЦЕРН сподівається, що провівши електронно-позитронні, а потім електронно-ядерні зіткнення, фізики зможуть відшукати пульсації, створені надчастинками, і таким чином визначать кількість енергії, необхідної для віднайдення надчастинки.

Виправданість витрат

Частково через увагу ЗМІ до будівництва Великого адронного колайдера у суспільства виникло сподівання, що він вже має відкрити ці загадкові надчастинки та розв'язати загадку Всесвіту. Прохання ж про виділення нової значної суми у 25 мільярдів доларів може викликати враження, що вчені-фізики постійно потребуватимуть безкінечних матеріальних ресурсів на пошук відповідей на безкінечні питання.

Колишній науковий радник британського уряду сер Девід Кінг сказав: "У фізики завжди буде необхідність у дедалі більших колайдерах. Моє питання в тому, наскільки те знання, яке ми вже маємо, буде використане на користь людству?" Професор Кінг вважає, що урядам слід розглянути можливість краще витрачати гроші на дослідження в інших, більш нагальних сферах, наприклад, зміні клімату.

Джерело

P.S.: сказати, що нам торба - це нічого не сказати. Їм бачте мало потужності адронного колайдера, який спричинив ефект Мандели. Страшно навіть уявити, що спричинить поява сильнішого колайдера.

Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 92
З нами з: 02 лютого 2019, 17:04

Повідомлення admin » 10 квітня 2019, 21:30

Написано, що його планують запустити лише до 2050 року. Цього не станеться найближчим часом.

swift
Повідомлень: 71
З нами з: 04 лютого 2019, 15:28

Повідомлення swift » 10 квітня 2019, 22:05

І від цього нам має стати легше? Не ми, то наші нащадки опиняться в халепі злиття світів.

Відповісти

Повернутись до “Ефект Мандели у світській культурі”