Богослужбові вказівки

14.04.2021 (01.04.2021 за старим стилем)

    Середа. Прп. Марії Єгипетської (522). Прп. Євфимія, архім. Суздальського, чудотворця (1404). Мч. Аврамія Болгарського, Володимирського чудотворця (1229). Прп. Геронтія, канонарха Києво-Печерського, в Дальніх печерах (ХІV). Прп. Макарія, ігумена Пелікитської обителі (бл. 830). Мчч. Геронтія і Василіда (ІІІ). Прав. Ахаза.

    Літургія Ранішосвячених Дарів.
    Порядок читань, згідно з календарем:
    На 6-му часі: Іс. XLI, 4 – 14. На веч.: Бут. XVII, 1 – 9. Притч. XV, 20 – XVI, 9.

    НА ВЕЧІРНІ до стихир на «Господи, взиваю...» додаються 24 покаянні стихири Великого канону.
    НА ВЕЛИКОМУ ПОВЕЧІР'Ї у вівторок ввечері – канон Богородиці і служба Мчч. Анатолія і Протелеона (з 23 квітня).
    Полуношниця, рання, часи із зображальними та вечірньою. Детальний виклад загального порядку богослужіння див. 4 березня.
    НА РАННІЙ – кафизми 20-а, 1-а і 2-а. На 1-му часі – кафизма 3-тя; на 3-му часі – кафизма 4-а; на 6-му часі – кафизма 5-а; на 9-му часі – кафизма 6-а.
    Детальний виклад порядку богослужіння вечірні в поєднанні з Літургією Ранішосвячених Дарів див. 4 березня.
    Примітка. «У середу п'ятої седмиці вечора. Красний дзвін: також і в четвер до ранньої і вечірні» (див. Типікон, гл. 49, «В середу п'ятої седмиці вечора»).
    НА ВЕЧІРНІ – кафизма 7-а.
    На «Господи, взиваю» стихири Тріоді (починаючи від стиха: «У сіть свою впадуть грішники, а я з Тобою її перейду – самогласний дня, глас 8-ий: «Своїми помислами...» (двічі), мученичний, глас той же: «Які чесноти, і яка похвала ...» (один раз), три подібних, глас той же (по разу), і, починаючи зі стиха: «Не стало захисту, і ніхто не дбав про душу мою», стихири Великого канону – 24 (за числом букв грецького алфавіту), глас 4-ий (по разу; стихи див. в Тріоді). «Слава» – «О, невимовне Твоє милосердя ...», «І нині» – «О, незбагненне сходження! ..».
    Вхід з кадилом. Читання паремій Тріоді (за звичаєм). «Нехай піднесеться молитва моя ...», та інша послідовність Літургії Ранішосвячених Дарів (за звичаєм).